Shadow
Slider

 

     
     
 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ
Ο  Κωνσταντίνος  Γ.  Νιώρας   γεννήθηκε το  1978  στις  Αχαρνές, γιός  του  Γεωργίου  Νιώρα,  εκδότη  της  εφημερίδας  «Αχαρναϊκή» και  τέως  Διευθυντή  της  Ιστορικής  εφημερίδας  «Αχαρναϊκά Νέα»  και  της Ολυμπίας  Νιώρα,  το  γένος  Λίγγου.  Διαμένει  μόνιμα  στις  Αχαρνές  και  είναι  παντρεμένος  με  την Κωνσταντία  Σιδέρη  και  πατέρας  2 παιδιών.  Υπηρετεί  στην  Ελληνική  Πολεμική  Αεροπορία  από  το  1997, και  είναι  Υπαξιωματικός  με  ειδικότητα  Τηλεπικοινωνιών – Ηλεκτρονικών.
 
 ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Ολοκλήρωσε  την  δευτεροβάθμια  εκπαίδευση  το 1996 ,  ενώ  είναι  τελειόφοιτος του  Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου (Open University of Greece), στην κατεύθυνση  «Ελληνικός Πολιτισμός», της  Σχολής  Ανθρωπιστικών Σπουδών.
     

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ

Εν Ενεργεία Υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας

Aviation Electronics  - Μάρτιος 1997 έως Σήμερα

  • Υπουργείο Εθνικής Άμυνας - Ministry of Defense:  Σ.Γ. ΥΕΘΑ / ΠΟΜΕΝΣ -  24-06-2018 έως Σήμερα 
  • Σχολή Ικάρων - Hellenic Air Force Academy: 04-09-2015 έως 24-06-2018
  • 360 Μοίρα Εκπαίδευσης Αέρος - 360 Air Training Squadron
  • 206 Πτέρυγα Αεροπορικών Υποδομών - 206 Wing Aviation Infrastructure: 03-12-2012 έως 04-09-2015
  • Διοίκηση Αεροπορικής Υποστήριξης - Air Support Command:  01-09-2008 έως 03-12-2012
  • 112 Πτέρυγα Μάχης - 112 Wing Battle: 20-07-2002 έως 31-08-2008
  • 356 Μοίρα Τακτικών Μεταφορών ''Ηρακλής'' - 356 Squadron ''Hercules''
  • 5ο Σμήνος Ηλεκτρονικών Εφαρμογών - 5th Command Electronic Applications: 01-06-1998 έως 20-07-2002
  • 140 Σμηναρχία Ηλεκτρονικού Πολέμου - 140 Electronic Warfare Commander08-09-1997 έως 31-05-1998
  • 128 Σμηναρχία Εκπαίδευσης Τηλεπικοινωνιών Ηλεκτρονικών:  01-07-1997 έως 08-09-1997
  • 124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης - 124 Basic Training Wing:  19-03-1997 έως 30-06-1997
     
 ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ 
  • Πανελλήνια Ομοσπονδία Ενώσεων Στρατιωτικών ΠΟΜΕΝΣ:  Τομεάρχης Δημοσίων Σχέσεων - Από 2018 έως Σήμερα
  • Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 14ου Δημοτικού Σχολείου Αχαρνών:  Πρόεδρος - Από 2018 εώς Σήμερα
  • Όμιλος Φίλων Δημοτικής Πινακοθήκης Αχαρνών "Χρήστος Τσεβάς":  Πρώην Πρόεδρος - Νυν Ταμίας - Από 2014 έως Σήμερα
  • Πολιτική Προστασία Ολυμπιακού Χωρίου Αχαρνών:  Αντιπρόεδρος - Από 2015 έως Σήμερα
  • Αρχαίο Θέατρο Αχαρνών Επισκήνιον:  Μέλος - Από 2014 έως Σήμερα
  • Εφημερίδα  «Αχαρναϊκή»:  Ειδικός Σύμβουλος Εφημερίδας - Από 2010 έως Σήμερα
     
 ΑΧΑΡΝΕΣ ΑΛΛΑΓΗ ΤΩΡΑ
Τα οράματά  του  για  ποιοτική  αναβάθμιση  του  Δήμου  μας μέσω  του  τρίπτυχου  Αθλητισμός – Παιδεία – Πολιτισμός,    ταυτίστηκαν με   αυτά   του υποψήφιου  Δημάρχου  Θεόφιλου Αφουξενίδη  και  τις  αρχές  της  παράταξης «Αχαρνές  Αλλαγή Τώρα», με  το  δυναμικό  της  οποίας    θα  συμμετέχει   στις  επερχόμενες   εκλογές   ως   υποψήφιος  δημοτικός   σύμβουλος.
 
 
ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
Slider
previous arrow
next arrow
Slider